Uzantının SEO'ya Olan Etkisi

Bugün paylaşacağım yazı, yeni web sitesi oluşturacak arkadaşlar için sıkça sorulan sorulardan biridir ve popülaritesini koruyacağından eminim. Domain uzantısının seo'ya olan etkisi nedir? Domain uzantısının .com olması seo üzerindeki etkisi nedir? Domain uzantısı .club olursa ne olur?
Bildiğiniz üzere bir çok domain uzantısı mevcut ve her geçen gün aralarına yenileri eklenmeye devam ediyor. Peki domain uzantısının seo üzerindeki etkisi ne kadar?

Aslında bu konu üzerinde forumlarda o kadar çok konu var ki.. Ortada netlik kazanmış bir durumda yok. Herkes kafasına göre, olur olmaz yorumlar yapıyor.

domain uzantısının seoya olan etkisi

Yaptığım detaylı araştırmalar üzerine fikrimi soracak olursanız, uzantının hiçbir önemi yok. Yaptığınız içeriğin iyi olması, uzantının önemini yitirmesine sebep oluyor. Google üzerinde güncelliğinizi koruduğunuz sürece her zaman ön planda olursunuz. İnsanların birçoğu araştırma yaparken uzantılara dikkat edebiliyor. Bu nedenle en çok tercih edilen uzantılar arasında .com gelirken, ikinci olarak .net ve .org geliyor. Bunun dışındaki uzantılara örnek verecek olursam; .gen.tr de tercih edilen domain uzantılarından birisi.

Konuya netlik kazandırmak gerekirse, içeriğiniz ne kadar güncel olursa, google aramalarında o kadar üst sıralara çıkmanız mümkün.

Bu konu üzerindeki değerli yorumlarınızı bekliyorum. Siz hangi uzantıyı tercih ediyorsunuz ve neden?

1 Yorumlar