Dünya Üzerindeki En Popüler 3 Youtube Kanalı

Bu yazımızda youtube üzerinde ünlenmiş ve milyonlara varan takipçiye sahip olan youtube kanallarını paylaşıyorum. Bu kanallar birbirinden çok farklı kitlelere sahip olan kanallar olduğunu belirtmek isterim. Sıralamayı ve onların kategorilerini görünce şaşırmamak elde değil!

Dünya üzerindeki en büyük 3 youtube kanalı arasında ne yazık ki Türkiye üzerinden bir youtuber bulunmuyor. Umarım gelecek yıllarda youtube üzerinde başarıya sahip olmuş Türk arkadaş görme şansımız olur.

1. T-Series

t-series kanalı abone sayısı

T-Series kanalı 138 Milyon takipçi sayısıyla en başta yer alıyor. Peki bu kanal ne paylaşıyor diye soracak olursanız Hintlilere ait müzik paylaşan bir youtube kanalı. İlginç ama gerçek. Bu şirketin kökeni 1983 yılına dayanıyor. Aynı zamanda bir film yapım şirketi olduğu da biliniyor.

2. PewDiePie

pewdiepie abone sayısı
Youtube üzerinde çeşitli oyun videoları oynayan bir kanal. Listenin 2.sırasında olması ise oldukça ilginç. Arada 34 milyonluk bir fark olduğu görülüyor. İnsanlar müzik dinlemeyi mi tercih ediyor yoksa oyun oynayan birisini mi izlemeyi tercih ediyor diye düşününce, aklımıza T-Series kanalının abone sayısının Hindistan nüfusundan kaynaklandığını görmek aşikar.

3. Cocomelon – Nursery Rhymes

cocomelon youtube kanalı
Listenin 3. sırasına çocuk kanalı geliyor. Bu liste bir ilginç dostum! Amerikalı bir youtube kanalı olarak biliniyor. Çocukları eğlendirmek maksadıyla hazırlanmış çeşitli videoları barındırıyor. 

0 Yorumlar