İnternet Sitesinin Temasını ve Eklentilerini Öğrenme 2020

internet sitesinin temasını öğrenmek

Merhaba arkadaşlar, bu yazımızda WordPress tabanı kullanan sitelerin kullandıkları temayı nasıl öğrenebileceğimizi göstereceğim.

Gün geçmiyor ki piyasaya yeni temalar ve yeni siteler çıksın. Genellikle temaların isimlerini sitelerin kullandığını görünce merak ediyoruz. Siteler için tercih edilen alt yapı ise WordPress oluyor. Peki bir WordPress tabanlı internet sayfasının hangi temayı ve eklentileri kullandığını nasıl bilebiliriz? İşte kullanabileceğiniz bir yöntem..

What WordPress Theme Is That?


what wordpress theme is that

Bu site ile birlikte çok hızlı bir şekilde WordPress tabanı kullanan sitelerin hangi eklentileri ve hangi temaları kullandıkları hakkında detaylı bir bilgiye sahip olacaksınız. Açılan sayfadan temanın yapımcısından tutun, temanın satın alınabileceği adrese kadar detaylı bilgilere erişeceksiniz. Bunun yanı sıra, site üzerinde kullanılmakta olan eklentileri listeleme şansına sahipsiniz. İşte demo bir görüntü..
WordPress eklentileri bulma
Eklenti Görüntüleme
Aynı site üzerinden en çok tercih edilmiş popüler WordPress tema sağlayıcıları hakkında da bilgi almanız mümkün. Şuan ki duruma göre bu site üzerinde aratılan sitelerden %20 si ThemeForest kullanırken, 2.sırada Studio Press takip ediyor.

en çok kullanılan wordpress tema mağazaları
En Çok Kullanılan Mağazalar

Yine aynı site üzerinden en çok kullanılan eklenti ise Contact Form 7 olarak görünüyor.

Bu yazımızın da sonuna gelmiş bulunmaktayım. Umarım hepiniz için faydalı olmuştur.

0 Yorumlar