Oyun Oynarken Bildirim Görünmemesi Sorunu Çözümü Windows 10

Bu yazımda, oyun oynarken veya tam ekran film izlerken Windows 10 üzerinde bildirimleri nasıl etkinleştirebileceğinizi anlatacağım. Ayrıca bu yazıda, tüm bildirimleri tamamen nasıl kapatacağınızı göreceksiniz.

Birçok Windows 10 kullanıcısı bu sorundan şikayetini dile getiriyor. Oyun oynarken, bir dosya üzerinde çalışırken Windows 10 tarafından bildirim alamıyorlar. Tüm bildirimler otomatik olarak devre dışı bırakılır ve kullanıcının daha sonra okuyabileceği İşlem Merkezi'ne taşınır.

Bu davranışı kapatmak ve bir uygulamayı, videoyu veya oyunu tam ekran kullanıyor olsanız bile Windows 10'u her zaman bildirim göstermeye zorlamak istiyorsanız, okumaya devam edebilirsiniz.

Neyse ki, Windows 10 bu işlevselliği devre dışı bırakma ve kullanıcı uygulama veya oyun kullanırken Windows'u her zaman ekranda yeni bildirimler görüntülemeye zorlama seçeneği sunar.

Bu işlevsellik, Windows 10'un bildirimleri göstermesini veya gizlemesini sağlayan Focus Assist (Odaklanma Yardımı) özelliği ile sunulmaktadır. Varsayılan olarak bu özellik etkindir ve bildirimler gösterilmez. İlgilenen kullanıcılar aşağıdaki adımları kullanarak bu davranışı devre dışı bırakabilir:1. Ayarları açın ve odaklanma yardımına tıklayın.
2. Sağ taraftaki seçeneklerden Oyun Oynarken veya Tam Ekran Kullanırken kısımlarını değiştirmeniz gerekiyor.

Bu durumda artık sizde oyun oynarken bildirimleri alabilirsin.

0 Yorumlar